Sukcesy uczniów – grudzień 2022 r.

Kategoria: Informacje

Osiągnięcia konkursowe naszych uczniów – aktualizacja

W grudniu uczniowie z klasy trąbki oraz z klasy skrzypiec reprezentowali naszą szkołę na konkursach instrumentalnych. Z przyjemnością i dumą informujemy o odniesionych sukcesach!

XXIV Wielkopolski konkurs uczniów klas instrumentów dętych

Konkurs odbył się 3 grudnia 2022 r. w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego.
W konkursie naszą szkołę reprezentowali trębacze: Tymoteusz Lemanowicz (z klasy II szkoły muzycznej II stopnia) oraz Kacper Rubiś (z klasy III szkoły muzycznej II stopnia).
Uczniów przygotował pan Marek Stroński, a podczas występów konkursowych akompaniował im pan Antoni Nowak.

Tymoteusz Lemanowicz, decyzją jury konkursu, zdobył wyróżnienie.


VII Ogólnopolski konkurs dla skrzypków organizowany w ramach Festiwalu fORTE

Konkurs odbywał się w formule on-line – jurorzy oceniali nagrania przesłane przez uczestników konkursu. Naszą szkołę reprezentowało troje skrzypków z klasy pani Katarzyny Kuczyńskiej: Lena Kuczyńska (z klasy I szkoły muzycznej I stopnia), Mikołaj Skibiszewski (z klasy II szkoły muzycznej I stopnia) oraz Aleksandra Fudali (z klasy VI szkoły muzycznej II stopnia), a także dwie uczennice pani Barbary Zacharzewskiej: Alicja Szczyszczaj (z klasy IV szkoły muzycznej I stopnia) i Paulina Pawłowska (z klasy VI szkoły muzycznej I stopnia).
Wszystkim uczniom akompaniował pan Michał Malec.

Wyniki konkursu okazały się być niezwykle pomyślne dla wszystkich naszych młodych skrzypków:

  • tytuły LAUREATÓW zdobyli: Lena Kuczyńska, Mikołaj Skibiszewski i Alicja Szczyszczaj,
  • Lena Kuczyńska dodatkowo otrzymała tytuł Osobowości artystycznej,
  • wyróżnienia zdobyły: Aleksandra Fudali oraz Paulina Pawłowska.

II Ogólnopolski Konkurs ,,Muzyczny Koryfeusz”

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu. Konkurs realizowany jest w formule on-line. Swoje nagrania na konkurs przygotowali i przesłali uczniowie klasy skrzypiec: Lena Kuczyńska (kl. I/6, naucz. K. Kuczyńska), Mikołaj Skibiszewski (kl. II/6, naucz. K. Kuczyńska), Alicja Szczyszaj (kl. IV/6, naucz. B. Zacharzewska) i Paulina Pawłowska (kl. VI/6, naucz. B. Zacharzewska).

Wyniki konkursu (zostały ogłoszone w ostatnich dniach grudnia) pozwalają cieszyć się z sukcesów wszystkich naszych reprezentantów:

  • laureatką I nagrody została Lena Kuczyńska,
  • laureatami II nagród zostali: Mikołaj Skibiszewski, Alicja Szczyszczaj oraz Paulina Pawłowska.

Udostępnij